Najlepszy karmnik dla ptaków odporny na wiewiórki powinien być mądrzejszy niż wiewiórka. To musi powstrzymać wszelkie wysiłki niechlujnych ssaków kradnących wasze dzikie ptactwo z ukochanego karmnika na podwórku. Umysłu i wytrwałości wiewiórki nigdy nie należy lekceważyć.

Istnieją obrotowe karmniki dla ptaków odporne na wiewiórki, te zamknięte w drucianych klatkach, te z bramkami, które zamykają się, gdy ciężar wiewiórki na nim siedzi, i tak dalej. Brome Squirrel Buster Plus jest jednym z najlepszych podajników do tego zadania. Są nawet takie, które szokują wiewiórki, ale naprawdę przesadzają i są niepotrzebne. Mam na myśli wiewiórki; musimy być w stanie to zrobić bez użycia bolesnych środków, prawda?

Spójrzmy na kilka podstawowych technik ochrony wiewiórki. Po pierwsze, wiewiórki potrafią naprawdę skoczyć daleko. Dlatego, jeśli umieścisz karmę dla ptaków obok jakichkolwiek konstrukcji, takich jak drzewa, szopy, ogrodzenia, musisz zachować co najmniej dziesięć stóp między nimi a karmnikiem.

Następną rzeczą, aby odeprzeć wiewiórki, jest umieszczenie naczynia na wiewiórkę na podajniku. Jeśli podajnik wiewiórki jest zamontowany na słupie, zainstaluj przegrodę na słupie pod podajnikiem. Wiewiórki mogą wspinać się po śliskich kijach, więc nie stawiaj tylko na kij. Najlepsze jest to, że masz przegrodę o średnicy co najmniej szesnastu cali, jedną stopę poniżej dna podajnika.

Jeśli twój podajnik nie jest zamontowany na słupie i jest wiszącym importerem, zainstaluj przegrodę od góry. Umieść dekorację tytułową o średnicy co najmniej osiemnastu cali nad podajnikiem. Pasek przechyłu jest lepszy niż stacjonarny, ponieważ jeśli wiewiórka wyląduje, wyrzuci go na bok, zamiast pozwolić mu przejść do podajnika.

Jeśli zawiesisz podajnik na gałęzi drzewa lub czymś innym, a oszust nie działa, być może będziesz musiał pójść o krok dalej. Możesz zawiesić podajnik na poziomej linii związanej między dwoma drzewami lub innymi budowlami. Ale niestety, jeszcze nie skończyłeś z wiewiórką.

Aby utrzymać wiewiórki przed ciasną liną biegnącą przez linię do karmnika, potrzebujesz innej linii obrony. Możesz najpierw spróbować użyć bardzo cienkiej żyłki, która utrudnia wiewiórkom chodzenie tam i z powrotem do karmnika. Ale jeśli zdarzy ci się mieć wiewiórki, będziesz musiał pójść o krok dalej.

Przed zainstalowaniem linii, na której zawiesisz podajnik dla ptaków, dodaj kilka elementów. Zdobądź dwa kawałki rurociągu PCV lub podobnego i przesuń go po linii. Twój podajnik zawiesi się między dwoma kawałkami rury. Teraz, gdy wiewiórka zbliża się do podajnika i dociera do wolnego stołu obrotowego, natychmiast zwraca się na ziemię.

Wiewiórki mogą być szaleństwem dla entuzjastów ptaków przydomowych, którzy chcą po prostu odpocząć i cieszyć się obserwowaniem ptaków. Ale jeśli użyjesz wspomnianych wcześniej strajków przeciwko wiewiórkom do swoich karmników, wygrasz wszystkie bitwy i wojnę.