1. Co to jest hotel lub mieszkanie typu condo?

Pomyśl o hotelu condo (czasami nazywanym również hotelowym) jako zakup kondominium, nawet jeśli jest on częścią czterogwiazdkowego hotelu tego typu. Dlatego jako wynajmujący, kiedy jesteś na wakacjach, będziesz korzystać z więcej czterogwiazdkowych usług i udogodnień niż w typowym kondominium.

2. Jakie rodzaje usług i udogodnień można znaleźć w hotelach typu condo?

Jeśli potrafisz sobie wyobrazić luksusy, które znajdziesz w ekskluzywnym hotelu, możesz sobie wyobrazić hotel z apartamentami. Funkcje obejmują częsty basen w stylu kurortu, kompleksowe spa, nowoczesne centrum fitness, znakomitą restaurację, usługi konsjerża i obsługę pokoju.

W niektórych lokalizacjach, takich jak Las Vegas, znajdziesz hotele z własnymi kasynami, lokalami handlowymi i lokalami rozrywkowymi. W miejscach takich jak Orlando znajdziesz hotele z własnymi parkami wodnymi i zapleczem konferencyjnym.

3. Jaka jest różnica między hotelem typu condo a tradycyjnym kondominium?

Duża różnica między hotelem a hotelem apartamentowym polega na tym, że hotel zwykle ma właściciela, zarówno indywidualnego, jak i korporacyjnego, ale hotel apartamentowy jest na sprzedaż na zasadzie jednostkowej. W związku z tym hotel apartamentowy z 300 pokojami może mieć nawet 300 właścicieli jednostek.

4. Czy goście hotelu rozumieją, czy zatrzymują się w hotelu typu condo, czy w tradycyjnym hotelu?

Gość hotelowy raczej nie wie, że hotel ma wielu właścicieli, ponieważ obiekt jest prowadzony jak tradycyjny hotel i często zarządzany jest przez znaną firmę hotelową, taką jak Hilton, Hyatt, Starwood, Trump lub W. Ponadto, każda z poszczególnych jednostek hotelu condo będzie miała taki sam design i wystrój, jak w tradycyjnym hotelu.

5. Kto zazwyczaj kupuje hotele condo?

Są one sprzedawane głównie osobom, które chcą mieć dom wakacyjny, ale nie chcą poradzić sobie z kłopotami związanymi z posiadaniem drugiego domu, takimi jak utrzymanie nieruchomości lub znalezienie najemcy poza sezonem.

6. Jaka jest demografia typowego nabywcy hotelu condo?

Spektrum nabywców hoteli condo jest dość szerokie. Są rodziny, które chcą drugiego domu na wakacjach. Są ludzie z wyżu demograficznego, którzy są na emeryturze lub zbliżają się do przejścia na emeryturę i chcą, gdzie mogą być „zimą”. Jest także wielu inwestorów, którzy kupują apartament typu condo z niewielkim zamiarem korzystania z niego; są tu po potencjalną aprecjację nieruchomości.

7. Czy możesz zatrzymać się w hotelu condo?

Hotele w Condo zwykle nie są oferowane jako podstawowe zakwaterowanie. W rzeczywistości wielu z nich ogranicza korzystanie z właścicieli jednostek condohotelowych (zwykle 30-60 dni w roku), ponieważ jednostka jest oczekiwana i wymagana podczas nocnego programu wynajmu hoteli, w którym może być oferowany odwiedzającym i generować przychody.

8. Kto będzie zarabiał, gdy wynajmowany będzie Twój hotel-mieszkanie?

Firma zarządzająca hotelem dzieli dochód z wynajmu na poszczególnych właścicieli hoteli typu condo. Podczas gdy dokładny odsetek różni się w zależności od aktywów, typowe stawki podziału mieszczą się w przedziale 50–50%.

9. Kto znajdzie gości hotelowych, a następnie wyczyści i utrzyma hotelowe apartamenty?

Firma zarządzająca hotelem sprzedaje nieruchomości i książki gościom hotelowym. Utrzymuje jednostkę i zapewnia sprawne działanie wszystkich usług i udogodnień hotelowych.

10. Jakie są zalety / wady zakupu apartamentu przy zakupie wspólnych nieruchomości do wynajęcia?

Zalety obejmują:

· Własność bez opłat; nie ma żadnych problemów z właścicielem

· Dochód z wynajmu w celu zrekompensowania części lub całości kosztów posiadania

· Niesamowity dom wakacyjny dostępny do użytku, kiedy tylko chcesz

· Inwestowanie w nieruchomości w czasie, gdy inne inwestycje mogą wydawać się nieatrakcyjne

· Silna możliwość uznania

· Duma własności – „Posiadam atut”

Wady obejmują:

· Roczny przepływ środków pieniężnych może być równy lub mniejszy niż roczny koszt posiadania

· Zwierzęta na ogół nie są mile widziane.

· Hotelowy apartamentowiec można wynająć, kiedy właściciel tego chce, dlatego wymagana jest wcześniejsza rezerwacja w celu zapewnienia dostępności.

· Hotel apartamentowy podlega tym samym spadkom na rynku, które wpływają na wszystkie hotele w zakresie konkurencji rynkowej: huragany, zagrożenie terrorystyczne, gorąca zima na północy, ceny gazu itp. Wszystkie te czynniki mogą wpływać na stopę zatrudnienia jednostki i wysokość generowanych przez nią przychodów.

11. Czy jednostki hotelowe condo są trudne do sfinansowania?

Nie do końca, ale normalnie obniżają się o 20%, podczas gdy mieszkania można kupić za mniej gotówki. Ważne jest również, aby upewnić się, że korzystasz z pośrednika hipotecznego, który odniósł sukces w uzyskiwaniu ofert finansowania hoteli. Wiele banków nadal tego nie robi, ale coraz więcej z nich jest zaangażowanych, ponieważ hotele typu condo są coraz bardziej dostępne.

12. Jak długo znajdują się hotele typu condo w pobliżu i gdzie się znajdują?

Hotele w Condo istnieją już od dziesięcioleci, ale ogromny wzrost czterogwiazdkowych i pięciogwiazdkowych hoteli w całym kraju rozpoczął się około 2000 do 2000 roku w rejonie Miami. W okolicy Miami-Fort Lauderdale wciąż znajduje się najwięcej hoteli z apartamentami, ale miejsca takie jak Orlando i Las Vegas rozwijają właściwości hoteli z apartamentami w szybszym tempie i prawdopodobnie wkrótce przekroczą południową Florydę. kropka Inne nadchodzące obszary to takie miejsca jak Bahamy, Panama, Dominikana, Meksyk, Kanada i Dubaj.

13. Ile kosztuje hotel condo?

To tak, jakby zapytać, ile kosztuje samochód. Istnieją różne hotele condo jakości. Oczywiście niektóre wymagają więcej pieniędzy niż inne.

Istnieją tanie hotele condo za nawet 100 000 $. Zazwyczaj znajdują się na nieruchomościach, które przekształcają ich wykorzystanie z istniejącego hotelu. Mają rozmiary pokoi hotelowych, brak zaplecza kuchennego, luksusowe franczyzy i inne najwyższej klasy udogodnienia.

Następnie są cztery gwiazdki lub więcej nieruchomości, które mogą zaczynać się od 300 000 $ do 400 000 $, ale mogą sięgać nawet 800 000 $ za jedną jednostkę studyjną. Jednostki z jedną i dwiema sypialniami kosztują więcej niż studio. Oczywiście studia są w pełni wyposażone i wykończone, i będą znacznie większe niż typowy pokój hotelowy, i mogą przyciągać turystów ze względu na swoją nazwę jak St. Regis, Ritz z W.

14. Jakie są typowe koszty utrzymania?

Średnio około 1,00 USD do 1,50 USD za m2. Ft, ale zakres może przekroczyć 2,00 $ sq. Ft z najbardziej luksusowych funkcji.

15. Czy po zakupie kupisz apartamenty hotelowe, czy też kupisz hotele przed budową?

O ile nie spieszysz się na wakacje lub nie musisz ukończyć wymiany 1031, najlepiej wcześniej kupować hotele condo przed budową. Wtedy ceny są najniższe, a wybór jednostek największy. Możesz poczekać dwa lata lub dłużej przed zamknięciem i wyjęciem apartamentu hotelowego, ale cena będzie ograniczona i uzyskasz maksymalną aprecjację.

16. Czy jest coś jeszcze, co inwestorzy chcą powiedzieć o mieszkaniach?

Kupowanie tego typu nieruchomości to coś więcej niż stare wyrażenie „lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja”. Podczas gdy większość hoteli condo znajduje się w korzystnych kurortach i lokalizacji biznesowej, najważniejsza jest dobra franczyza z silnym systemem rezerwacji.

Nie daj się też zwieść agresywnemu podziałowi split. W ten czy inny sposób deweloper będzie musiał zatrudnić, utrzymywać i obsługiwać hotel oraz jego usługi, takie jak restauracje, bary, spa i baseny, z jego udziału w przychodach. Jeśli daje ci bardzo dobry czynsz, możesz również naliczyć wyższą miesięczną opłatę za utrzymanie. Oczywiście działa to w obie strony. Jeśli oferowana oferta podziału jest zbliżona do 50–50, zatrzymanie powinno być również bardziej rozsądne.

17. Wszelkie sugestie dla inwestorów dotyczące wyboru hotelu condo do zakupu?

Uzyskaj dobrą poradę. Oznacza to, że nie chcesz polegać wyłącznie na boisku oferowanym przez sprzedawcę lokalnego w hotelu typu condo. Chcesz porozmawiać z brokerem specjalizującym się w hotelach condoho, który zna i rozumie cały rynek hoteli condo, a nie tylko fakty dotyczące nieruchomości. Ona wysłucha twoich potrzeb i potrzeb, a następnie zaoferuje rekomendacje, które funkcje najlepiej pasują do twoich wymagań. Będziesz miał okazję porównać sklep i rozważyć zalety i wady każdej dostępnej nieruchomości.

Dobry pośrednik może być różnicą między zakupem hotelu, który będzie problematyczny i nie spełni twoich oczekiwań, lub takiego, który zapewni ci lata dobrych wakacji, dobre roczne dochody i ogromny zysk przy sprzedaży. ka.

18. Czy korzystanie z pośrednika w obrocie nieruchomościami przy zakupie hotelu z apartamentami kosztuje więcej niż samodzielne kupowanie lokalu?

Nie W nowych nieruchomościach hotelowych condo ceny są zawsze ustalane przez dewelopera i są dokładnie takie same, niezależnie od tego, czy kupujesz bezpośrednio z witryny sprzedawcy nieruchomości, czy korzystasz z pośrednika.

Prowizja za pośrednictwo jest zawsze wypłacana przez dewelopera i jest ustalana według ceny, niezależnie od tego, czy pośrednik zewnętrzny bierze udział w sprzedaży, czy nie. Ponieważ reprezentacja brokera jest bezpłatna dla konsumentów, warto zasięgnąć ich pomocy i skorzystać z porady przed dokonaniem zakupu.

19. W jaki sposób potencjalni nabywcy mogą znaleźć dobrego brokera hotelu condo?

Poproś znajomych o rekomendacje maklerskie lub wyszukaj online w „brokerach condo hotelowych”. Odwiedź strony brokera hotelu condo i sprawdź, czy podane przez nich informacje wydają się kompletne i bezstronne. Jeśli wydaje się, że ich strona internetowa koncentruje się na sprzedaży domów lub powierzchni biurowej, a informacje o hotelu condo wydają się mało powiedziane, to jasne. Najlepiej jest współpracować z brokerem hotelu condo, który specjalizuje się.

20. W jaki sposób konsumenci mogą dowiedzieć się o nowych właściwościach condohoteli wchodzących na rynek?

Pośrednicy w hotelach condo mogą być doskonałym źródłem informacji, ponieważ często dowiadują się o nieruchomościach przed ich upublicznieniem. Inną opcją jest zapisanie się na newsletter hotelu condo, taki jak ten, który publikujemy, o nazwie Condo Hotel Property Alert. Oferujemy go za darmo na naszej stronie internetowej http://www.CondoHotelCenter.com i oferuje inne właściwości hoteli condo, które pojawiają się na rynku w każdej edycji.