Podsumowanie:

  • W przypadku klientów wyższej klasy i korzystania z portalu twarzy wybierz dłuższy stół. W przypadku klientów krótszych i lżejszych można uzyskać krótszą długość.
  • Najlepsza szerokość zależy od wielkości i wygody zarówno terapeuty, jak i klienta. Typowa szerokość wynosi od 27 do 32 cali.
  • Optymalna wysokość jest regulowana, zwykle w zakresie 10 cali. Wybierz zakres wysokości na podstawie własnej wysokości.

Długość stołu do masażu

Standard branżowy dotyczący długości wynosi obecnie 73 cale. Jeśli jednak pracujesz z chudymi klientami lub klientami o różnych wysokościach i rozmiarach, możesz docenić stół do masażu, który jest dłuższy niż standard branżowy. Dzięki stołowi do masażu o długości 77 cali będziesz w stanie pomieścić prawie każdego klienta.

Jeśli korzystasz z portalu twarzy zamiast kołyski, możesz potrzebować dłuższego biurka, aby wygodnie pomieścić swoich klientów. Wydłużone długości są również przydatne do masażu sportowego, gdzie wielu Twoich klientów może być wysokimi sportowcami.

Jeśli szukasz lekkiego przenośnego stołu do mobilnego masażu, lżejszy stół może pomóc zmniejszyć całkowitą wagę. Kołyska twarzowa ma do 12 cali długości, więc jeśli zawsze używasz kołyski twarzowej dla swoich klientów, możesz nie potrzebować dodatkowej długości.

Szerokość stołu do masażu

Potrzebna szerokość zależy od rozmiaru i mechaniki nadwozia. Standard branżowy ma szerokość około 30 cali, ale średnia szerokość może wynosić od 27 do 32 cali. Gładcy terapeuci czasem wolą większą szerokość, podczas gdy krótsi terapeuci zwykle wolą wąską lub standardową szerokość. Im węższa szerokość, tym łatwiej terapeucie dotrzeć do klienta, ale stół powinien być wystarczająco szeroki, aby w pełni wspierać klienta i zapewniać odpowiedni poziom komfortu.

Jeśli tylko kilku Twoich klientów potrzebuje szerokiej szerokości, rozważ dodanie podnośników ramion, aby Twoi więksi klienci czuli się komfortowo bez poświęcania pleców i nóg. Nie poświęcaj swojej pozycji i ergonomii na zbyt szerokim stole. Możesz zapewnić uzdrowienie swoim klientom tylko wtedy, gdy dbasz o swoje zdrowie i dobre samopoczucie.

Wysokość stołu do masażu

Większość stołów do masażu można dostosować do różnych wysokości. Zakres zwykle obejmuje 10 cali długości, na przykład 24 do 34 cali. Upewnij się, że zakupiony stół jest ustawiony na odpowiednią wysokość, aby zapewnić Ci komfort pracy. Daj sobie też trochę miejsca na błędy. Na przykład, jeśli ustawisz wysokość stołu na 28 cali, wybierz stół do masażu, który dostosowuje się o 26 lub 27 cali niżej.