Przemysł

Silnik Ford Lotus Twin Cam i zapobieganie skokom poziomu oleju

By 7 maja 2020 No Comments

Klasyczny bliźniaczy silnik Ford Lotus został zaprojektowany i zbudowany na początku lat 60. XX wieku, a ten niezwykle udany silnik zapewnił nieskończoną różnorodność samochodów do zwycięstwa w wielu różnych kategoriach sportów motorowych na całym świecie.

Wiodący tunery silników o wysokiej wydajności w tamtym czasie szybko poprawili silnik z podwójną krzywką, aby poprawić wydajność tego darmowego silnika na cztery koła.

Wysokowydajne samochody wyścigowe są zwykle przygotowywane bez oszczędności kosztów, zwykle instaluje się system suchego smarowania, aby zwiększyć niezawodność i żywotność oraz promować trwałe osiągi.

Dwusilnikowy silnik był używany do zasilania kilku samochodów, a mianowicie Lotus Elan, Lotus Cortina, Ford Escort, aby wymienić tylko kilka, te wysokowydajne samochody zostały szybko odebrane przez entuzjastów codziennej jazdy, a także sportów motorowych wydarzenia weekendowe. Ale niestety zjawisko znane jako boom olejowy z podwójną krzywką szybko podniósł brzydką głowę, gdy entuzjaści rywalizowali w zwykłych samochodach drogowych na torach wyścigowych.

Jeśli pompa oleju jest spragniona oleju, silnik może zostać zniszczony w kilka sekund!

Spośród wielu opublikowanych książek dotyczących przebudowy i rekonstrukcji klasycznego silnika Lotus Elan i silnika z podwójną krzywką, tylko kilka książek wspomina o boomie olejowym związanym z silnikiem z podwójną krzywką i nie wyjaśnia, co właściciel lotosu może zrobić, aby rozwiązać boom naftowy. Być może oczekuje się, że właściciel bliźniaka lotosu zaakceptuje problem gwałtownego wzrostu poziomu ropy.

Trudno to jednak zrobić, patrząc na skutki poważnego uszkodzenia silnika, które może spowodować boom olejowy. Jeśli chcesz wziąć udział w swoim élan lub wziąć udział w wydarzeniach sprinterskich na poziomie klubowym, jest to dobry krok, aby zrobić coś z problemem stresu związanego z olejem.

Za kilka dolarów blachy, drobiazgowe prace produkcyjne i drobiazgową instalację problem boomu olejowego można rozwiązać raz na zawsze, nie jest trudno wykonać przegrodę wymiarową i jeśli masz umiejętności i zdolności mechaniczne do samodzielnego wykonania pracy; koszt produkcji będzie wyjątkowo niski.

Nowy „How to Manual” zawiera szczegółowe instrukcje dotyczące wszystkich aspektów produkcji przegród zup; Jest to połączenie różnych metod i pomysłów na olej do butelek z olejem, które zostały rozwinięte i udoskonalone, aby nauczyć mechanika silnika szczegółowego silnika domowego, jak ustawić profesjonalną konstrukcję wysięgnika olejowego na przegrodzie. Przy odrobinie hałasu można zbudować bardzo wydajną, niedrogą blokowaną miskę olejową / tackę do samochodu Ford-Lotus Twin Cam.

Ta unikalna odrywana konstrukcja może być również stosowana w wielu innych cztero- i sześciocylindrowych quadach produkcyjnych.

Komercyjne miski olejowe są dostępne dla podwójnej krzywki i wielu innych silników, ale przeciętny entuzjasta nie będzie chciał wydać; 600-800 USD lub więcej, aby rozwiązać problem, i dlaczego miałbyś wydać mniej niż 20,00 USD na zakup blachy, którą możesz następnie wyprodukować w genialnym projekcie puszki do zupy, która jest prosta ma być zintegrowany ze standardowym podwójnym wałkiem rozrządu? patelnia.

Przegroda zilustrowana w instrukcji została wykonana i zbudowana z pomysłów zebranych podczas dyskusji z zawodnikami sportów motorowych. To świetna informacja dla poważnych entuzjastów podwójnej krzywki Ford Lotus, którzy będą nadal utrzymywać, przebudowywać i eksploatować ten klasyczny silnik z podwójną krzywką.