Kościoły i inne duże, przestronne sale często mają problemy z jakością dźwięku wytwarzanego przez orkiestry i kaznodziejów korzystających z mikrofonów i głośników. Począwszy od perkusji i gitar, organów i instrumentów dętych, szanse na zniekształcenie spowodowane dźwiękiem i odbijaniem dźwięku są zwiększone, gdy nie masz odpowiedniej obróbki akustycznej do zginania i nagrywania fal dźwiękowych. Jeśli ćwiczysz muzykę w kościele lub podobnym domu modlitwy, zastanów się nad użyciem wysokiej jakości sprzętu dźwiękowego, aby skrócić czas pogłosu w miejscu i uzyskać optymalny dźwięk, którym może cieszyć się cały zbór.

Przegrody dźwiękowe SORBER można trwale przymocować do ścian i sufitów, aby skutecznie kontrolować dźwięk i znacznie skrócić czas pogłosu, dzięki czemu bębny i gitary nie zagłuszą dźwięku chóru lub kaznodziei. Przegrody dźwiękowe SORBER są wykonane ze sztywnego ściśniętego włókna szklanego o grubości 1,5 cala, otoczonego wytrzymałym materiałem, aby zawierać dźwięk i odbicia kontrolne występujące podczas gry na instrumentach w zamkniętych, ale przestronnych przestrzeniach. Bez przegród dźwiękowych dźwięk ten może być swobodny odbijają się od ścian i sufitów, aby stworzyć zniekształcony dźwięk, który może zniszczyć odtwarzaną muzykę lub śpiewaną piosenkę, łatwy do przymocowania do sufitów i ścian kościoła.

Wiele zespołów kościelnych zawiera bębny, a podczas gdy niektóre bębny elektroniczne próbują złagodzić ton, wielu narzeka, że ​​dźwięk bębnów w kształcie litery V jest sztuczny i nie sprzyja otoczeniu kościelnemu. Dobrym sposobem na optymalizację akustyki kościoła przy jednoczesnym wykorzystaniu naturalnych bębnów perkusyjnych jest zastosowanie wysokiej jakości akrylu i pleksiglasowej obudowy bębna. Używając wolnostojących paneli akrylowych do utworzenia obudowy wokół zestawu perkusyjnego, skutecznie hartujesz szorstki charakter bębnów, jednocześnie uzyskując pożądany naturalny dźwięk perkusji. Możesz używać zestawów obudów bębna w połączeniu z przegrodami SORBER, aby w pełni kontrolować odbicie i echo dźwięku.

Prawie każdy kościół ma organy, ale akustyka sali kościelnej musi być odpowiednio zaplanowana, aby dźwięki organów nie odbijały się od sufitów i ścian i nie zagłuszały chóru lub pastora. Korzystając z doskonałego sprzętu do izolacji głośników, w tym paneli z pleksiglasu i przegród SORBER, możesz skutecznie włączyć ton głośników organowych i zmniejszyć odbitą dźwięk. Wiele osób chodzących do kościoła lubi dźwięki orkiestr i chórów, ale jeśli produkowana muzyka nie jest klarowna lub zniekształcona przez słabą akustykę, doświadczenie nie jest takie samo. Dbajcie, aby wasz zbór był szczęśliwy, optymalizując akustykę waszego kościoła dzięki doskonałemu sprzętowi do akustycznej obróbki kościoła.